Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
107 Baltic AvenueWaretown, NJ 08758
Last Sale Date
Dec 5, 2023
Property Information
Block200
Lot28
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityOcean Twp
Tax Map Page22
Building Details
Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningWD
Sq Footage1,901
Acreage0.18
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$135,000
97%
Improvement Value:$4,600
3%
Total Assessment$139,600
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $2,107 | -13.6% |
| 2024 | $2,439 | +8.7% |
| 2023 | $2,244 | +1.3% |
| 2022 | $2,214 | +2.0% |
Property History
No events match the selected filters.