Skip to content

21 Kuzyk RdCream Ridge, NJ 08514

Built 1986

Last Sale Price
$380,000
Last Sale Date
Oct 25, 2021

Property Information

Block65
Lot18
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityPlumsted Twp
Tax Map Page2.01

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
ZoningR10
Sq Footage1,248
Acreage0.26

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$93,900
42%
Improvement Value:$131,300
58%
Total Assessment$225,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,006+7.2%
2024$6,538+8.6%
2023$6,020+2.4%
2022$5,880+2.1%
Property History

Property Sale

Sale
$380,000
Sq Ft1,248DeedBook 18858, Page 1475Recorded1/10/2022

Property Built

Built

Year Built: 1986