Skip to content

24 Mayetta Landing RoadWest Creek, NJ 08092

Built 1920

Last Sale Price
$215,000
Last Sale Date
Dec 28, 2005

Property Information

Block134
Lot6
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page101

Building Details

Building Class15
Description1SF
Dwellings1
ZoningP
Sq Footage1,539
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$67,200
44%
Improvement Value:$84,400
56%
Total Assessment$151,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,764+1.0%
2024$3,728+5.9%
2023$3,520+5.7%
2022$3,329+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$215,000
DeedBook 12987, Page 1070

Property Built

Built

Year Built: 1920