Skip to content

697 Mill Creek Road(Unit C0006)Manahawkin, NJ 08050

Commercial
Love it? Save it.
track changes

Overview

Owner
---
Last Sale Price
$380,000
Last Sale Date
May 28, 2025

Property Information

Block147.107
Lot56.09
QualifierC0006
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page138

Building Details

Building Class10
Description661
Dwellings1
ZoningHC
Sq Footage---
Acreage1.2

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$33,100
31%
Improvement Value:$73,300
69%
Total Assessment$106,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,642+1.0%
2024$2,616
Property History

Property Sale

SaleMulti
$380,000
DeedBook 20029, Page 798Recorded6/2/2025

Also conveyed in this deed

1 parcel

Property Sale

Sale
$311,000
DeedBook 16712, Page 475