Skip to content

Stafford Park(Block 153 Lot 9)Manahawkin, NJ 08050

Vacant Land

Last Sale Price
$18,403
Last Sale Date
Dec 6, 2013

Property Information

Block153
Lot9
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page132

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningLB/R
Sq Footage---
Acreage1.03

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$132,700
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$132,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,295+1.0%
2024$3,263+5.9%
2023$3,081-0.1%
2022$3,085+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$18,403

From:

To:

DeedBook 15751, Page 1628Recorded2/25/2014

Property Sale

Sale
$15,000
DeedBook 10964, Page 680