Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
Bay Avenue S/S(Unit B03)Manahawkin, NJ 08050
Commercial
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 6, 2009
Property Information
Block158
Lot17
QualifierB03
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page132
Building Details
Building Class10
Description201
Dwellings1
Land Value:N/A
0%
Improvement Value:$14,200
100%
Total Assessment$14,200
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $353 | +1.1% |
| 2024 | $349 | +5.9% |
| 2023 | $330 | -0.1% |
| 2022 | $330 | +1.4% |
Property History
No events match the selected filters.