Skip to content

82 Myrtle DriveManahawkin, NJ 08050

Built 1960

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 23, 2002

Property Information

Block162
Lot405
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page144

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
ZoningRR2A
Sq Footage924
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$235,900
55%
Improvement Value:$189,800
45%
Total Assessment$425,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,570+1.0%
2024$10,468+5.9%
2023$9,885-0.1%
2022$9,898+33.9%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$140,000
DeedBook 5138, Page 378

Property Built

Built

Year Built: 1960