Skip to content

1025 Jennifer LaneManahawkin, NJ 08050

Built 2016
Other Exempt
Love it? Save it.
track changes

Overview

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 3, 2025

Property Information

Block174
Lot215
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page144

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
ZoningRR2A
Sq Footage1,766
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$180,000
41%
Improvement Value:$257,600
59%
Total Assessment$437,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2023$9,911-0.1%
2022$9,924+1.5%
2021$9,780+4.6%
2020$9,349+4.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2016