Skip to content

1078 Jennifer LaneManahawkin, NJ 08050

Built 2016

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Feb 26, 2010

Property Information

Block178
Lot53
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page141

Building Details

Building Class18
Description2SF
Dwellings1
ZoningRR2A
Sq Footage1,889
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$197,600
40%
Improvement Value:$296,400
60%
Total Assessment$494,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,266+1.0%
2024$12,147+6.1%
2023$11,445-0.1%
2022$11,460+1.4%
Property History
Sales1

Property Built

Built

Year Built: 2016

Property Sale

Sale
$375,000
DeedBook 13977, Page 1025