Skip to content

60 Muriel DriveManahawkin, NJ 08050

Built 1953

Owner
---
Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Jan 23, 2025

Property Information

Block178
Lot68
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page141

Building Details

Building Class15
Description1.5SF
Dwellings1
ZoningRR2A
Sq Footage616
Acreage0.11

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$214,700
74%
Improvement Value:$76,100
26%
Total Assessment$290,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,221+1.0%
2024$7,151+5.9%
2023$6,752-0.1%
2022$6,761+1.4%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$90,000
DeedBook 10675, Page 607

Property Built

Built

Year Built: 1953