Skip to content

23 Judy DriveManahawkin, NJ 08050

Built 2007

Last Sale Price
$380,000
Last Sale Date
Feb 25, 2005

Property Information

Block180
Lot109
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page141

Building Details

Building Class17
Description2SF/BIG
Dwellings1
ZoningRR2A
Sq Footage2,201
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$189,800
46%
Improvement Value:$221,100
54%
Total Assessment$410,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,953+1.0%
2024$9,854+6.1%
2023$9,291-0.1%
2022$9,303+1.5%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2007

Property Sale

Sale
$380,000
DeedBook 12504, Page 1300

Property Sale

Sale
$130,000
DeedBook 5757, Page 590

Property Sale

Sale
$109,000
DeedBook 5178, Page 654