Skip to content

1128 East Bay AvenueManahawkin, NJ 08050

Built 1950

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 12, 2018

Property Information

Block222
Lot8
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page127

Building Details

Building Class14
Description1SF/DET.GA 0600
Dwellings1
ZoningLB
Sq Footage600
Acreage1.03

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$124,200
77%
Improvement Value:$37,900
23%
Total Assessment$162,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,025+1.0%
2024$3,986+5.9%
2023$3,764-0.1%
2022$3,769+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1950