Skip to content

25 North Union StreetManahawkin, NJ 08050

Built 1970

Owner
---
Last Sale Price
$467,500
Last Sale Date
Dec 19, 2025

Property Information

Block230
Lot7
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page118

Building Details

Building Class16
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage2,160
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$75,400
32%
Improvement Value:$160,300
68%
Total Assessment$235,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,602+1.0%
2024$5,546+6.2%
2023$5,223-0.1%
2022$5,230+1.5%
Property History

Property Sale

Sale
$467,500
Sq Ft2,160DeedBook 20283, Page 395Recorded2/11/2026

Property Built

Built

Year Built: 1970