Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
191 Parker StreetManahawkin, NJ 08050
Vacant Land
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 8, 2015
Property Information
Block243
Lot5
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page112
Building Details
Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage---
Acreage0.29
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$70,100
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$70,100
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $1,741 | +1.0% |
| 2024 | $1,724 | +5.9% |
| 2023 | $1,628 | -0.1% |
| 2022 | $1,630 | +1.4% |
Property History
No events match the selected filters.