Skip to content

Levi'S Road E/S(Block 51 Lot 13)Manahawkin, NJ 08050

Vacant Land

Last Sale Price
$42,500
Last Sale Date
Oct 4, 1988

Property Information

Block51
Lot13
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page58

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningRA-5
Sq Footage---
Acreage1.84

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$20,700
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$20,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$514+1.0%
2024$509+5.9%
2023$481-0.1%
2022$481+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$42,500
DeedBook 4708, Page 490