Skip to content

Cranberry Bog On B/SManahawkin, NJ 08050

Public Property

Last Sale Price
$1,580,000
Last Sale Date
Dec 22, 1994

Property Information

Block54
Lot20
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page63

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningW
Sq Footage---
Acreage46.27

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$161,900
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$161,900

Tax History

YearProperty taxesChange
1996$3,870+3.7%
1995$3,733+2.2%
1994$3,652+2.8%
1993$3,552+2.9%
Property History

Property Sale

Sale
$1,580,000
DeedBook 5235, Page 359