Skip to content

154 South Lakeshore DriveManahawkin, NJ 08050

Built 1970

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 27, 2024

Property Information

Block73
Lot33
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page77

Building Details

Building Class16
Description1SF2G
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage1,148
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$145,100
56%
Improvement Value:$116,200
44%
Total Assessment$261,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,238+1.0%
2024$6,175+6.2%
2023$5,817-0.1%
2022$5,825+1.5%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$407,200
DeedBook 13599, Page 1666

Property Sale

Sale
$176,000
DeedBook 5765, Page 158

Property Built

Built

Year Built: 1970