Skip to content

377 Kingfisher RoadTuckerton, NJ 08087

Built 2018

Last Sale Date
Sep 25, 2019

Property Information

Block112
Lot35
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityTuckerton Boro
Tax Map Page18

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
ZoningR50
Sq Footage1,773
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$103,600
26%
Improvement Value:$289,600
74%
Total Assessment$393,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,181+12.3%
2024$10,845+12.4%
2023$9,646-1.0%
2022$9,739+0.2%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 2018