Skip to content

97 Curlew RoadTuckerton, NJ 08087

Built 1960

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 28, 2013

Property Information

Block116
Lot8
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityTuckerton Boro
Tax Map Page18

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
ZoningR50
Sq Footage1,014
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$99,300
55%
Improvement Value:$80,300
45%
Total Assessment$179,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,564+9.8%
2024$5,068+8.7%
2023$4,661-1.0%
2022$4,706+0.2%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1960