Skip to content

232 South Green StreetTuckerton, NJ 08087

Vacant Land
Love it? Save it.
track changes

Overview

Owner
---
Last Sale Price
$215,000
Last Sale Date
Jan 7, 2026

Property Information

Block33
Lot37
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityTuckerton Boro
Tax Map Page8

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningB3
Sq Footage---
Acreage0.09

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$24,700
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$24,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$765+23.2%
2024$621+8.7%
2023$571-1.0%
2022$576+0.2%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$215,000
DeedBook 20256, Page 1120Recorded1/14/2026

Property Sale

Sale
$65,000

From:

To:

DeedBook 15734, Page 1270Recorded1/28/2014

Property Sale

Sale
$199,500
DeedBook 11138, Page 1092