Skip to content

125 E Main St, Suite DTuckerton, NJ 08087

Commercial

Last Sale Price
$85,000
Last Sale Date
Jul 1, 2014

Property Information

Block48
Lot16.01
QualifierC0004
CountyOcean
MunicipalityTuckerton Boro
Tax Map Page5

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningSV
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$20,000
26%
Improvement Value:$56,900
74%
Total Assessment$76,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,382+9.8%
2024$2,170+8.7%
2023$1,996-1.0%
2022$2,015+0.2%
Property History

Property Sale

Sale
$85,000
DeedBook 15844, Page 381