Skip to content

41 Wilmore RdLittle Falls, NJ 07424

Built 1910

Last Sale Price
$150,000
Last Sale Date
Mar 30, 2001

Property Information

Block121
Lot7
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityLittle Falls Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
Description2F1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage3,774
Acreage0.19

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$167,300
33%
Improvement Value:$339,700
67%
Total Assessment$507,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$16,893+1.5%
2024$16,640+2.2%
2023$16,285+0.9%
2022$16,138+0.1%
Property History

Property Sale

Sale
$150,000

To:

Sq Ft3,774DeedBook 232, Page 224

Property Built

Built

Year Built: 1910