Skip to content

69 Turnberry Rd Unit 6aLittle Falls, NJ 07424

Built 1996

Last Sale Price
$650,000
Last Sale Date
Feb 6, 2025

Property Information

Block128
Lot2
QualifierC696
CountyPassaic
MunicipalityLittle Falls Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class39
Description2SF1CG
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,258
Acreage10

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$125,000
36%
Improvement Value:$226,200
64%
Total Assessment$351,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,702+1.5%
2024$11,526+2.2%
2023$11,281+0.9%
2022$11,179+0.1%
Property History

Property Sale

Sale
$650,000

To:

Sq Ft2,258DeedBook 4853, Page 24

Property Sale

Sale
$330,000

From:

To:

Sq Ft2,258DeedBook 2996, Page 237Recorded2/13/2017

Property Built

Built

Year Built: 1996