Skip to content

89 Turnberry Rd Unit 2aLittle Falls, NJ 07424

Built 1996

Last Sale Price
$340,000
Last Sale Date
Jul 22, 2011

Property Information

Block128
Lot2
QualifierC892
CountyPassaic
MunicipalityLittle Falls Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class39
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,420
Acreage10

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$125,000
38%
Improvement Value:$204,000
62%
Total Assessment$329,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,962+1.5%
2024$10,798+2.2%
2023$10,567+0.9%
2022$10,472+0.1%
Property History

Property Sale

Sale
$340,000

To:

Sq Ft1,420DeedBook 2085, Page 147

Property Sale

Sale
$360,000
DeedBook 1774, Page 267

Property Sale

Sale
$225,000
DeedBook P152, Page 144

Property Built

Built

Year Built: 1996