Skip to content

167 Wilmore RdLittle Falls, NJ 07424

Built 1913

Last Sale Date
Dec 20, 2010

Property Information

Block148
Lot26
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityLittle Falls Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
Description2SF2CAG+2CDG
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage3,011
Acreage1.48

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$238,600
41%
Improvement Value:$350,300
59%
Total Assessment$588,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$19,622+1.5%
2024$19,328+2.2%
2023$18,915+0.9%
2022$18,745+0.1%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1913