Skip to content

18 Viewmont TerrLittle Falls, NJ 07424

Built 1900

Last Sale Date
Oct 26, 2021

Property Information

Block148
Lot29
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityLittle Falls Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,138
Acreage0.18

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$197,400
52%
Improvement Value:$182,300
48%
Total Assessment$379,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,652+1.5%
2024$12,462+2.2%
2023$12,196+0.9%
2022$12,086+0.1%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1900