Skip to content

15 Brookhill PlLittle Falls, NJ 07424

Built 1952

Last Sale Date
May 28, 2024

Property Information

Block148
Lot48
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityLittle Falls Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
Description1F
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.34

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$237,600
59%
Improvement Value:$165,800
41%
Total Assessment$403,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,441+1.5%
2024$13,240+2.2%
2023$12,957+0.9%
2022$12,840+0.1%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1952