Skip to content

105 Wilmore RdLittle Falls, NJ 07424

Built 1927

Last Sale Date
Jun 22, 1999

Property Information

Block151
Lot21
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityLittle Falls Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
Description2SF1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,755
Acreage0.26

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$174,100
49%
Improvement Value:$181,200
51%
Total Assessment$355,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,839+1.5%
2024$11,661+2.2%
2023$11,412+0.9%
2022$11,309+0.1%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1927