Skip to content

16 Francisco AveLittle Falls, NJ 07424

Last Sale Date
Dec 15, 2019

Property Information

Block156
Lot3
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityLittle Falls Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningR-1A
Sq Footage---
Acreage0.4

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$158,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$158,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,265+1.5%
2024$5,186+2.2%
2023$5,075+0.9%
2022$5,029-6.5%
Property History

Property Sale

Sale
$0