Skip to content

86 Cedar Grove RdLittle Falls, NJ 07424

Built 1770

Last Sale Date
Mar 3, 2006

Property Information

Block164
Lot15
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityLittle Falls Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
Description1B2G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage3,583
Acreage1.84

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$253,900
43%
Improvement Value:$336,600
57%
Total Assessment$590,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$19,675+1.5%
2024$19,380+2.2%
2023$18,967+0.9%
2022$18,796+0.1%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1770