Skip to content

5 Hudson StLittle Falls, NJ 07424

Built 1950

Last Sale Date
Jun 12, 2014

Property Information

Block166
Lot10
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityLittle Falls Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,560
Acreage0.13

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$127,100
41%
Improvement Value:$185,600
59%
Total Assessment$312,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,419+1.5%
2024$10,263+2.2%
2023$10,044+0.9%
2022$9,953+0.1%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1950