Skip to content

E Main St(Block 166 Lot 9)Little Falls, NJ 07424

Last Sale Date
Oct 15, 2009

Property Information

Block166
Lot9
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityLittle Falls Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage1.12

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$241,800
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$241,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,057+1.5%
2024$7,936+2.2%
2023$7,767+0.9%
2022$7,696+0.1%
Property History

Property Sale

Sale
$0