Skip to content

25 Cedar StLittle Falls, NJ 07424

Built 1954

Last Sale Date
Nov 18, 1997

Property Information

Block217
Lot10
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityLittle Falls Twp
Tax Map Page13

Building Details

Building Class47
Description2F
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage2,912
Acreage0.23

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$114,700
34%
Improvement Value:$220,200
66%
Total Assessment$334,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,159+1.5%
2024$10,991+2.2%
2023$10,757+0.9%
2022$10,660+0.1%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1954