Skip to content

23 Cedar StLittle Falls, NJ 07424

Built 1965

Last Sale Date
Feb 9, 2012

Property Information

Block217
Lot8
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityLittle Falls Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,250
Acreage0.11

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$97,800
36%
Improvement Value:$170,900
64%
Total Assessment$268,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,953+1.5%
2024$8,819+2.2%
2023$8,631+0.9%
2022$8,553+0.1%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$186,500
DeedBook M154, Page 162

Property Built

Built

Year Built: 1965