Skip to content

10 Clove RdLittle Falls, NJ 07424

Built 1961

Last Sale Date
Aug 30, 2011

Property Information

Block238
Lot16
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityLittle Falls Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
Description2SF1CG
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,371
Acreage0.16

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$105,800
42%
Improvement Value:$144,900
58%
Total Assessment$250,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2012$5,965+7.0%
2011$5,576+3.1%
2010$5,410+6.6%
2009$5,074+7.9%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1961