Skip to content

24 Clove RdLittle Falls, NJ 07424

Built 1925

Last Sale Price
$250,000
Last Sale Date
Jun 2, 2025

Property Information

Block238
Lot19
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityLittle Falls Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
Description2SF2CDG
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,438
Acreage0.22

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$113,900
47%
Improvement Value:$126,300
53%
Total Assessment$240,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,003+1.5%
2024$7,883+2.2%
2023$7,715+0.9%
2022$7,646+0.1%
Property History

Property Sale

Sale
$250,000

To:

Sq Ft1,438DeedBook 4914, Page 174

Property Sale

Sale

From:

To:

Sq Ft1,438DeedBook 2438, Page 178Recorded3/5/2014

Property Built

Built

Year Built: 1925