Skip to content

57 Weaver StLittle Falls, NJ 07424

Built 1953

Last Sale Date
May 2, 2013

Property Information

Block31
Lot26
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityLittle Falls Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description1F
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,388
Acreage0.14

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$142,100
54%
Improvement Value:$121,100
46%
Total Assessment$263,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,770+1.5%
2024$8,638+2.2%
2023$8,454+0.9%
2022$8,378+0.1%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1953