Skip to content

15 Loretta DrLittle Falls, NJ 07424

Built 1951

Last Sale Date
Mar 6, 2012

Property Information

Block42
Lot1
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityLittle Falls Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description1.5SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,644
Acreage0.17

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$178,900
59%
Improvement Value:$123,000
41%
Total Assessment$301,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,059+1.5%
2024$9,908+2.2%
2023$9,697+0.9%
2022$9,609+7.8%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$359,900
DeedBook 1169, Page 140

Property Built

Built

Year Built: 1951