Skip to content

61 Donato DrLittle Falls, NJ 07424

Built 1952

Last Sale Price
$177,500
Last Sale Date
Jun 27, 1994

Property Information

Block43
Lot3
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityLittle Falls Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
Description2SF1CG
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,652
Acreage0.17

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$178,900
40%
Improvement Value:$268,400
60%
Total Assessment$447,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,904+1.5%
2024$14,680+2.2%
2023$14,367+0.9%
2022$14,238+0.1%
Property History

Property Sale

Sale
$177,500

To:

Sq Ft2,652DeedBook 137, Page 357

Property Built

Built

Year Built: 1952