Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
9d Fairfield AveLittle Falls, NJ 07424
Last Sale Date
Nov 1, 2001
Property Information
Block66
Lot9
QualifierC0004
CountyPassaic
MunicipalityLittle Falls Twp
Tax Map Page---
Building Details
Building Class---
Description2CB
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.34
Owner Mailing
Street---
City / State / ZIP---
Assessment
Land Value:$49,000
26%
Improvement Value:$139,000
74%
Total Assessment$188,000
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $6,264 | +1.5% |
| 2024 | $6,170 | -0.1% |
| 2023 | $6,178 | — |
Property History
No events match the selected filters.