Skip to content

12 Zeliff AveLittle Falls, NJ 07424

Built 1925

Last Sale Price
$125,000
Last Sale Date
May 26, 1999

Property Information

Block68
Lot12
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityLittle Falls Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description1F1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,224
Acreage0.08

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$53,000
35%
Improvement Value:$98,500
65%
Total Assessment$151,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,048+1.5%
2024$4,972+2.2%
2023$4,866+0.9%
2022$4,822+0.1%
Property History

Property Sale

Sale
$125,000

To:

Sq Ft1,224DeedBook 161, Page 171

Property Built

Built

Year Built: 1925