Skip to content

376 Main StLittle Falls, NJ 07424

Built 1928

Last Sale Date
Aug 25, 2022

Property Information

Block74
Lot47
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityLittle Falls Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description1F2G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,144
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$75,300
44%
Improvement Value:$97,400
56%
Total Assessment$172,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,754+1.5%
2024$5,668+2.2%
2023$5,547+0.9%
2022$5,497+0.1%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1928