Skip to content

11 Woodside AveLittle Falls, NJ 07424

Built 1996

Last Sale Date
Oct 24, 2013

Property Information

Block78
Lot15
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityLittle Falls Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description2F3G
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage2,560
Acreage0.15

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$65,000
21%
Improvement Value:$245,400
79%
Total Assessment$310,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,343+1.5%
2024$10,187+2.2%
2023$9,970+0.9%
2022$9,880+0.1%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$325,000
DeedBook 544, Page 113

Property Built

Built

Year Built: 1996

Property Sale

Sale
$57,500
DeedBook O133, Page 337