Skip to content

20 Brookside AveLittle Falls, NJ 07424

Built 1900

Last Sale Date
Jul 17, 1998

Property Information

Block78
Lot25
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityLittle Falls Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class28
Description2F
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage1,256
Acreage0.09

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$58,000
45%
Improvement Value:$71,400
55%
Total Assessment$129,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,062+1.6%
2024$3,997+2.3%
2023$3,906+1.0%
2022$3,869+0.1%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1900