Skip to content

84 Louis StLittle Falls, NJ 07424

Built 1964

Last Sale Price
$380,000
Last Sale Date
Mar 16, 2022

Property Information

Block84
Lot30
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityLittle Falls Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description1&2SF1CG
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,362
Acreage0.11

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$56,000
35%
Improvement Value:$104,000
65%
Total Assessment$160,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,331+1.5%
2024$5,251+7.4%
2023$4,889+1.0%
2022$4,843+0.1%
Property History

Property Sale

Sale
$380,000

To:

Sq Ft1,362DeedBook 4270, Page 273

Property Built

Built

Year Built: 1964