Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
50 ParkwayLittle Falls, NJ 07424
Last Sale Date
Jun 2, 2016
Property Information
Block87
Lot28
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityLittle Falls Twp
Tax Map Page---
Building Details
Building Class---
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,186
Acreage0.2
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$59,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$59,000
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2017 | $4,291 | +2.7% |
| 2016 | $4,177 | +5.2% |
| 2015 | $3,969 | -35.6% |
| 2014 | $6,166 | +7.2% |
Property History
No events match the selected filters.