Skip to content

66 Union AveLittle Falls, NJ 07424

Built 1900

Last Sale Date
Sep 22, 2015

Property Information

Block92
Lot2
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityLittle Falls Twp
Tax Map Page6

Building Details

Building Class18
Description2F1G
Dwellings1
ZoningR1B
Sq Footage2,384
Acreage0.34

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$173,500
46%
Improvement Value:$203,700
54%
Total Assessment$377,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,568+1.5%
2024$12,380+2.2%
2023$12,116+0.9%
2022$12,006+0.1%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1900