Skip to content

135 Stevens AveLittle Falls, NJ 07424

Apartment

Last Sale Price
$999,990
Last Sale Date
Aug 27, 2020

Property Information

Block99
Lot21
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityLittle Falls Twp
Tax Map Page8

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage10,667
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$485,200
10%
Improvement Value:$4,368,400
90%
Total Assessment$4,853,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$161,722+1.5%
2024$159,295+922.1%
2023$15,585-45.8%
2022$28,742+0.1%
Property History

Property Sale

Sale
$999,990

To:

Sq Ft10,667DeedBook 3859, Page 6