Skip to content

178 Passaic StPassaic, NJ 07055

Commercial

Last Sale Price
$125,000
Last Sale Date
Apr 4, 2025

Property Information

Block1039
Lot31

Sq Footage---
Acreage0.06

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$33,900
71%
Improvement Value:$13,900
29%
Total Assessment$47,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,971+3.0%
2024$1,914+6.5%
2023$1,797+0.8%
2022$1,783+1.5%
Property History

Property Sale

Sale
$125,000

To:

DeedBook 4947, Page 173