Skip to content

162 First St RomanPassaic, NJ 07055

Built 1958

Last Sale Date
Jun 15, 2023

Property Information

Block1047
Lot1
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityPassaic City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description2 3 4B&S
Dwellings---
ZoningPD-2
Sq Footage---
Acreage1.32

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$470,200
6%
Improvement Value:$7,402,300
94%
Total Assessment$7,872,500

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1958